Menneet tapahtumat 2018

17.11.2018 EPJY, Jurva
Pet-luokka, kutsu

PET: Heli Kuoppamäki


10.11.2018, SMY Syyskokous, Lahti
Jokimaan raviradan opetustilat, klo 10-13:00
Jokimaankatu 6, 15700 Lahti

Kokouskutsu


10.11.20118, SMY luento marsujen koulutuksesta, Lahti
Jokimaan raviradan opetustilat, klo 14-17:00
Jokimaankatu 6, 15700 Lahti

luento

Mainos


27.10.2018 PiNa, Halloween näyttely, Vammala

UML1: Lea Rahtu-Korpela, FI
UML2: Aida Depner, FI
PET: Pauliina Lampila

Kutsu


6.10.2018 SMY, Kuopio
Tupla ulkomuotoluokka ja pet-luokka

Neulamäen nuorisotalo Juontotie 8, 70150 Kuopio

UML1: Daniel Banasiak, Puola
UML2: Magdalena Pachla-Zawadzka, Puola
PET: Elisa Svento

Kutsu

Näyttelyluettelo

EI JÄLKI-ILMOITTAUTUMIS MAHDOLLISUUTTA!

pienielainkauppalogo

tierra


22-23.9.2018 Nordic, Norja
Kutsu


26.8.2018, OSJH, Oulu
Pet-luokka marsuille
Kutsu

PET: Essi Saloranta, FI


25.8.2018, SMY, Lahti
Pet-luokka marsuille
Kauppakeskus Karisma; Kauppiaankatu 2, 15160 Lahti

PET: Päivi Tiitinen

Ilmoittautuminen ja eläinten tarkastus klo 10.00
Arvostelu alkaa noin klo 11.00. Ilmoittautuminen 5€/marsu.
Ei ennakkoilmoittatumismahdollisuutta!

Palkintojen jako klo 15.00.

Väliaikakilpailut
Kilpailu 1: Cheek look alike pukukilpailu
Kilpailu 2: Omistajan ja lemmikin yhdennäköisyyskisa

Musti_ja_Mirri_kaksirivinen_RGB


11.8.2018, SMY, Klaukkala
Pet-luokka marsuille & kaneille
Lemmikkieläinliike Halikatti, Yrittäjäntie 3, 01800 Klaukkala

PET MARSUT: Annukka Juntunen, FI
PET KANIT: Kirsi Ruotsalainen, FI

Marsujen ilmoittautuminen ja eläinten tarkastus klo 10:00-10:30
Arvostelu alkaa noin klo 10:30. Ilmoittautuminen 5€/kani.
Ei ennakkoilmoittatumismahdollisuutta!

Kanien ilmoittautuminen ja eläinten tarkastus klo 12:00-12:30
Arvostelu alkaa noin klo 12:30. Ilmoittautuminen 5€/marsu.
Ei ennakkoilmoittatumismahdollisuutta!


18.8.2018, Turun Seudun Talttahampaat ry
Pet-luokka, kutsu

PET: Saija Rajamäki, FI


4.8.2018 SMY, Tammisaari
Ulkomuotoluokka & pet-luokka

UML: Lena Tysk, SWE
PET: Aida Depner, FI

Kutsu

Näyttelyluettelo


4.8.2018 SMY, Ylimääräinen jäsenkokous, Tammisaari
Klo 17-19:00 Gullön kartano krouvin yläkerta, Gullöntie 300, 10600 Tammisaari

Kokouskutsu

jrfarm


28.7.2018 EPJY, Jurva
Tupla ulkomuotoluokka ja pet-luokka, kutsu

UML1: Katja Kivipuro, FI
UML2: Lea Rahtu-Korpela, FI
PET: Katriina Hautala, FI


17.7.2018 SMY, marsupäivä, Lahti
klo 15:00 eteenpäin
Kauppakatu 18 (Kauppakeskus Syke)
15140 Lahti

Musti_ja_Mirri_kaksirivinen_RGB


30.6.2018 SMY marsupäivä, Tuusula
klo 11.00-15.00, Musti & Mirri
Hyrylänkatu 6, 04300 Tuusula (S-Marketin rakennus)


15.6.2018 SMY marsupäivä, Kuopio
klo 16.00-19.00, Faunatar  Kuopio Päiväranta
Päivärannantie 18, Kuopio


9.6.2018 EPJY, Lapua

Pet-luokka, kutsu

PET: Heli Kuoppamäki, FI


19.5.2018 SMY:n keskustelutilaisuus jäsenistölle, Selki
Klo 16.00, Seppolantie, 03320 Selki

Aiemmasta tiedosta poiketen, hallitus on päättänyt vaihtaa ylimääräisen jäsenkokouksen
keskustelutilaisuudeksi!

Kokouskutsu


19.5.2018 SMY, Selki
Seppolantie , 03320 Selki

Ulkomuotoluokka ja pet-luokka

UML: Stian Graesmo, Norja
PET: Annukka Juntunen
VÄLIAIKAKILPAILU: Pukukilpailu, teemana kevät

Ilmoittautuminen

Näyttelyluettelo

Musti_ja_Mirri_kaksirivinen_RGB

Hankkija_green

naturalia-logopieni

djurmagazine2


29.4.2018 OSJH, Oulu
Pet-luokka, kutsu

PET: Elisa Svento


28.4.2018 PiNa, Viiala
Pet-luokka, Kutsu

PET: Saija Rajamäki


22.4.2018 SMY:n vuosikokoukous, Oulu
klo 12-13.00, Maikkulan nuorisotalo, Kangaskontie 3, 90240 Oulu

Kokouskutsu
Liite kokouskutsuun: Standardi california


22.4.2018 SMY :n Juhlanäyttely, Oulu 
Tupla ulkomuotoluokka ja pet-luokka
Maikkulan nuorisotalo Kangaskontiontie 3, 90240 Oulu

UML1 Juhla avoin: Andrea Kroftova, Tsekki
UML2 Juhla juniori: Andrea Kroftova, Tsekki
UML3: Peter Supuka, Slovakia
PET Juhla: Annukka Juntunen

Ilmoittautuminen

Näyttelyluettelotierra

teresanmarket


Eläinystäväni

21-22.4.2018 SMY Info
Eläinystäväni-tapahtuma, Helsinki Nettisivut


14.4.2018 SMY-info, Siilinjärvi
Takojantie 3, 70900 Toivala klo 9-12.00, Hankkija


14.4.2018 TuTa, Turku
Pet-näyttely, kutsu

PET: Pauliina Lampila


25.3.2018 SMY, pet-näyttely, Kuopio 
Juontotie 6, 70150 Kuopio

Tuomari: Henna Rinta-Kiikka

Ilmoittautuminen ja eläinten tarkastus klo 09-10:00.
Arvostelu alkaa noin klo 10:00. Ilmoittautuminen 5€/marsu.
Ei ennakkoilmoittatumismahdollisuutta!


17.3.2018 SMY, Tuulos
Ulkomuotoluokka ja pet-luokka

Tuulosen Musti & Mirri Tuulosentie 1, 14810 Tuulos

UML: Aida Depner (erikoisluvalla)
PET: Päivi Tiitinen

Ilmoittautuminen

Näyttelyluettelo

Musti_ja_Mirri_kaksirivinen_RGB


3.3.2018 SMY, Marsupäivä klo 12-17.00, Helsinki
Faunatar Itäkeskus, Itäkatu 7, 00930 Helsinki


24.2.2018 SMY, Marsupäivä, Tuulos
Tuulosen Musti & Mirri, Tuulosentie 1, 14810 Tuulos

Musti_ja_Mirri_kaksirivinen_RGB


18.2.2018 Olun seudun jyrsijäharrastajat ry, Oulu
Pet-näyttely, kutsu

PET: Essi Saloranta


18.2.2018 Kaakon kanit ja jyrsijät ry, Kouvola
Pet-näyttely, kutsu

PET: Kirsi Ruotsalainen


10.2.2018 SMY:n pet-näyttely Joensuu
Voimatie 2, 80100 Joensuu

Tuomari: Henna Rinta-Kiikka
Ilmoittautuminen ja eläinten tarkastus klo 10-11:00 Arvostelu alkaa noin klo 11:00Ilmoittautuminen 5€/marsu. Ei ennakkoilmoittatumismahdollisuutta!

Musti_ja_Mirri_kaksirivinen_RGB


3.2.2018 EPJY, Vaasa
Pet-luokka, kutsu

PET: Henna Rinta-Kiikka


28.1.2018 Suomen Kaniyhdistys ry, Lempäälä 
Ulkomuotoluokka ja pet-luokka, kutsu

UML: Hanna Haliseva-Habib
PET: Kirsi Ruotsalainen