Yhteystiedot

2021

  • Puheenjohtaja: smy.puheenjohtaja@gmail.com Katja Orajärvi-Kotikangas
  • Varapuheenjohtaja: Kirsi Ruotsalainen
  • Hallituksen sihteeri: Laura Moilanen smy.sihteeri@gmail.com
  • Hallitus: smy.hallitus@gmail.com
    Laura Moilanen, Kirsi Ruotsalainen, Noora Sarenius, Annukka Juntunen, Virva Klaasio ja Jessica Sakala
  • Jäsensihteeri: smyjasenasiat@gmail.com
    Johanna Valkeavirta, Tulisuontie 20 A 1, 00930 Helsinki
  • Rahastonhoitaja: smy.rahis@gmail.com
    Johanna Valkeavirta, Tulisuontie 20 A 1, 00930 Helsinki
  • Lemmikki-toimikunta: smy.pet@gmail.com
    Lemmikki-vastaavat:
    Noora Sarenius ja Riikka Raatikainen
  • Marsu Magazine: marsu.magazine@gmail.com
    Päätoimittaja: Lea Rahtu-Korpela Taitto: Annukka Juntunen Lehtitiimi: Hallitus
  • Kotisivut: smy.kotisivut@gmail.com
    Päävastuu: Annukka Juntunen
  • Tiedotusvastaava: Hallitus 
  • Somevastaavat: Laura Moilanen
  • Rekisteröinnit: smy.rekisteroinnit@gmail.com
    Kirsi Ruotsalainen, Lammintie 340, 17410 Viitaila, p.040-550 9295
  • Kasvattajanimikäsittelijä: lea@marsula.net
    Lea Rahtu-Korpela, osoitteen saat sähköpostilla
  • Sukutaulutietokantavastaava: Aida Depner
  • FI MVA-, EPET, MEGAMUOTOVALIO- ja MEGAEPET-hakemukset:
    Katja Orajärvi-Kotikangas, 
    osoite hakemuksen lopussa.
    Hakemukset löydät kohdasta lomakkeet ja linkit.
  • Toiminnantarkastajat: Elisa Svento ja Sonja Konu
    Varalla: Lea Rahtu-Korpela
  • Standarditoimikunta: smy.standarditoimikunta@gmail.com
    Lea Rahtu-Korpela, Elisa Svento, Kirsi Ruotsalainen, Aida Depner & Hanna Haliseva.
  • Koulutusvastaava: Kirsi Ruotsalainen
  • Sponsorivastaava: Kirsi Ruotsalainen
  • Palkintokordinaattori: Kirsi Ruotsalainen
  • Infovastaava: Hallitus
  • VV-pisteet: Sanni Taimioja

Ulkomuototuomarit

  • Katja Kivipuro (kaikki rodut), Turku
    aniaras@gmail.com, p. 040 – 5411 967
  • Hanna Haliseva (kaikki rodut)
    hanna.haliseva@gmail.com
  • Tommi Långström (kaikki rodut), Lohja
    tommi.langstrom@gmail.com, p. 0400-918942
  • Lea Rahtu-Korpela (kaikki rodut), Oulu
    lea@marsula.net, p.040-77 680 17
  • Maria Forsblom (kaikki rodut), Riihimäki
  • Aida Depner (kaikki rodut), Hämeenlinna
    maailmalla@gmail.com, p.044-36 80 994
  • UML-tuomarioppilaat:

Pet-tuomarit

  • Katja Kivipuro, Turku
    aniaras@gmail.com, p.040 – 54 11 967
  • Kirsi Ruotsalainen, Viitaila
    delfoinkasvatus@gmail.com, p.040-550 9295
  • Heli Vaaralahti, Jalasjärvi
    vaaralahti@hotmail.com, p.044 – 518 8214
  • Aida Depner, Hämeenlinna
    maailmalla@gmail.com, p.044-36 80 994
  • Lea Rahtu-Korpela, Oulu
    lea@marsula.net, p.040-77 680 17
  • Essi Saloranta, Oulu
    essi@kronolia.com, p.045-676 4802
  • Annukka Juntunen, Helsinki
    annukka.holmroos@gmail.com
  • Katriina Hautala, Ylihärmä
    katriina.hautala@netikka.fi
  • Elisa Svento, Oulu
    elisa.svento@gmail.com
  • Saija Rajamäki, Nokia
    saija.uusiviitala@gmail.com, p. 040-7653282
  • Pauliina Lampila, Pyhäranta
    wannabe.marsut@gmail.com
  • Päivi Tiitinen, Lahti
    Paivi.tiitinen@gmail.com
  • Jessica Nurmiranta, Lempäälä
    jessica.nurmiranta@gmail.com, p. 040-7538693
  • Henna Rinta-Kiikka, Kuopio
    henna.rintakiikka@gmail.com, p. 0400673518
  • Sini Nuutinen, Kuopio
    metalstars1@gmail.com
  • Ari Nuutinen, Kuopio
    metalstars1@gmail.com
  • Katja Orajärvi-Kotikangas, Pyhäjoki, Oulunlääni
    hugalan1@gmail.com
  • Sanni Taimioja, Loviisa
    staimioja@gmail.com